KARGO VE TESLİMAT


1- Hazırlık Süresi: Siparişlerinizin hazırlık süresi 1-2 iş günüdür. Resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılamamaktadır.

2- Kargoya Teslim: Hazırlık süresinin ardından siparişiniz size ulaştırılmak üzere kargoya verilir. 

3- Kargo Takip Numarası: Hazırlık aşaması biten ürün ya da ürünlerinizin kargo takip numarası üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize iletilir.

4- Teslimatı Geciktiren Durumlar Hakkında Bilgi:

* Türkiye genelinde ürünün teslim edileceği adresin uzaklığı ve kargo şirketinin bölgeyi ziyaret sıklığı teslimat gününü etkileyebilir, sipariş teslimi gecikebilir. 

* Siparişin teslim edileceği bölgedeki olumsuz hava ve ulaşım koşulları, ürünün teslimini geciktirebilir.

* Yılbaşı, bayram ve özel günlere denk gelen zaman dilimlerinde her zaman kargo tesliminde belli bir yoğunluk yaşanır. Bu özel günlere denk gelen siparişlerde, teslimat gecikebilir.

5- Hafta Sonu ve Resmi Tatiller: Pazar ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişler, takip eden ilk iş gününde işleme alınır.

6- Çalışılan Kargo Şirketi: Adaşifa tüm kargo şirketleri ile çalışmaktadır.

7- Kargo Ücreti: Siparişleriniz'in kargo ücreti değişken olmak ile birlikte standart başlangıç ücret 59,99₺ çıkmaktadır.

8- Bilgilendirme: Siparişiniz kargoya verildiği zaman, üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize bilgilendirme mail'i yollanır. https://www.adasifa.com/siparistakip adresinden sipariş numaranızı ve mailinizi girerek siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

9- Adres Değişikliği: Sipariş durumu kargoya verildi durumuna geçmediyse adres değişikliği için sipariş numaranız ve yeni adres bilgilerinizi bize Whatsapp üzerinden ulaştırabilirsiniz.

10- Sipariş Ulaşmazsa: Siparişleriniz sizin belirlemiş olduğunuz adrese teslim edilir. Adresinizde bulunmazsanız , Yurtiçi Kargo görevlisi, paketinizi en yakın Yurtiçi Kargo şubesinden alabileceğinizi belirten bir not bırakır. Paketi, belirtilen Yurtiçi Kargo şubesinden en geç iki gün içinde teslim almanız gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR